Partisiz ve Birleştirici Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Serdar Savaş yoksulluk sınırı altındaki her aileye Asgari Vatandaşlık Geliri (AVG) ödeneceğini açıkladı.

Partisiz ve Birleştirici Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Serdar Savaş yoksulluk sınırı altındaki her aileye Asgari Vatandaşlık Geliri (AVG) ödeneceğini açıkladı.

Yaptığı basın açıklamasında Dr. Serdar Savaş şunları söyledi:

‘’Türkiye istatistiki olarak büyüyor görünmektedir. RTE ve şahsının devleti bu propagandayı yüksek sesle yapmaktadır. Peki halk bunun farkında mıdır? Hayır. Çünkü büyümeyle sağlanan kaynak küçük bir yandaş ve iş birlikçi grubun cebine gitmektedir.

Uygulamalarımız her yurttaşımızın milli gelirden hakça pay almasına yönelik olacaktır. Türkiye’yi yönetenler, siyasi parti ayrımı yapmaksızın, yoksulluğu ortadan kaldırmaya değil, yoksulluğu yönetmeye yönelik politikalar geliştirmişlerdir. ‘Sosyal yardım’, ‘sosyal belediyecilik’ adı altında sürdürülen sistemler büyük ölçüde ‘sadaka’ anlayışına dayalıdır.

Bu anlayışı değiştirerek asgari bir gelire sahip olmayı vatandaşlık hakkı olarak tanımlayacağız. Bugün sosyal yardım adı altında verilen sadakalar çok parçalı, takip edilemeyen ve denetlenemeyen haldedir. Sosyal yardımı yapan kurum bunu politik bir araç olarak kullanmaktadır. Cumhurbaşkanlığım döneminde bütün yardımlar tek merkezde toplanacak ve belediyeler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Türkiye’de yoksulluk sınırının altında yaşayan tek bir yurttaş kalmayıncaya kadar gelir açısından dezavantajlı gruplar için Asgari Vatandaşlık Geliri uygulamasına geçilecek, bu ödeme, koşullar uygunsa, ailede kadınlara yapılacaktır.

Siz de 100 bin imza gönüllüsü olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.”

Saygılarımla,

Serdar Savaş

Partisiz ve Birleştirici

Cumhurbaşkanı Adayı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.