Sarı Otobüs Yolcusu Olmak İstiyorum

Sarı Otobüs Yolcusu Olmak İstiyorum

Sarı Otobüs Nedir?

Sarı Otobüs ‘erdem’ demek; önyargısızlık, empati, sevgi ve saygı demek. Sarı Otobüs insana değer vermek, canlı cansız tüm yerküreyi korumak demek. Sarı Otobüs barış ve ‘ama’sız demokrasi demek. Sarı Otobüs adalet, bilim, sanat, kalkınma, dayanışma demek. Sarı Otobüs çocuklarımızın, gençlerimizin, halkımızın, ülkemizin geleceği demek. Sarı Otobüs, Ateş Böceği’nin ışığı, nûru, ziyası demek. Sarı Otobüs toplumsal değişim ve gelişimimizin aydınlığı demek.

  • Markası:Chevrolet
  • Modeli:1951
  • Yaşı:70
  • Sahibi:Sarı Otobüs Yolcuları
  • Fiyatı:Paha Biçilemez Alın Teri
Sarı Otobüs Yolcusu Olmak İstiyorum

Sarı Otobüs Nereye Gidiyor?

Sarı Otobüs, kişi başı 25 bin dolar milli gelire, adil gelir dağılımına, her aileye vatandaşlık gelirine, sınavsız eğitim sistemine, kişiye özel tıp uygulamalarına, etnik ve dini farklılıkların zenginlik olmasına, her yurttaşın, her yerde, her zaman, güven içinde sokaklarında dolaştığı, özgürlüğün bayrak bayrak gökyüzüne savrulduğu, tam ve ileri demokratik Türkiye’ye gidiyor.

Sarı Otobüs'e Kimler Binsin?

İnsana insan olduğu için değer verenler, yaradılanı yaradandan ötürü sevenler, ülkesinin; bilgili, vizyoner, dürüst, cesur, kısacası erdemli devlet adamları tarafından yönetilmesini isteyenler, kendilerinin, çocuklarının ve torunlarının güven ve refah içinde yaşamasını isteyenler, “Ben bu ülkeyi seviyorum.” diyenler, “Ülkemin geleceği için ben de varım.” diyenler.

Her birimiz daha erdemli olmalıyız!

Toplumsal değişim ve dönüşüm dışarıdan baskıyla olmaz. Yumurtanın içinden dışarıdan baskıyla değişim sağlayamayız; yumurta kırılır. Değişim ve canlılık içeriden başlar. Civciv, kabuğunu kırarak hayata başlar. Her birimiz yarın bugünkünden biraz daha erdemli olursak yaşayacağımız olumlu değişim ve toplumsal dönüşüm bizi hayallerimizin ötesine geçirir. 

İleri ve tam demokrasi toplumsal amacımız olmalıdır.

Demokrasi, insan olarak kendimizin gerçekleştireceğimiz yaşam kültürünün adıdır. Kendimize, çevremize, toplumumuza ve dünyaya bakışımız demokrasi penceresinden olursa her sorunu çözecek insanca yollar bulabiliriz. İleri ve tam demokrasi ancak erdemli bireylerden oluşan toplumlarda yeşerir. 

İnsanca yaşamanın yolu refah toplumu olmaktan geçer.

Yurttaşlarının güven, huzur ve bolluk içinde yaşadığı, gelecekten kaygı duymadığı toplumların ortak yönü ileri ve tam demokrasidir. Refah toplumu olmak, üretmek, hakça bölüşmek, barış içinde insanca yaşamak için erdemli bireyler olmalı, ileri ve tam demokrasiyi hayata geçirmeli, umutla ve kararlılıkla birleşmeliyiz.  

Sarı Otobüs Yolcusu Olmak İstiyorum

İleri ve tam demokrasi, eşitsizliklerin giderilmesini ve refah içinde yaşamak istiyorsanız, yarınlarınızı bugünden inşaa etmek için siz de Sarı Otobüs Yolcusu Olmak İstiyorum formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz!